Sposoby na cellulit

Sposoby na cellulit

Sposoby na cellulit

Cellulit, czyli popularna pomarańczowa skórka powinna zostać zwalczana nie tylko wśród kobiet otyłych. Bardzo często zdarza się , że na tę nieestetyczną przypadłość skarżą się zupełnie szczupłe kobiety a nawet mężczyźni. Nie chodzi tu bowiem o posturę naszej sylwetki czy sam jej ciężar, ale przede wszystkim o styl życia. Cellulit robi się z braku wody w organizmie w zalecanej mu codziennej porcji. Dodatkowo występuje też często w przypadku problemów z hormonami, a w zasadzie ich różnorakich zaburzeń. Atakuje w momencie prowadzenia wyłącznie siedzącego trybu życia, czyli kiedy nie mamy odpowiedniej aktywności fizycznej i to jest chyba najważniejszy czynników, który może przyczynić się do poprawy kondycji naszej sylwetki a jego brak do wystąpienia szpecącego problemu natury estetycznej jakim jest cellulit.

Warto wiedzieć, że nawet kiedy cellulit nas dopadnie – najczęściej uda, pośladki, brzuch, nie należy się poddawać, ale warto zacząć porządną walkę z nim. Idealnie sprawdzą się zarówno drogeryjne kosmetyki, których jest dzisiaj na rynku kosmetycznym naprawdę cała masa, ale też i domowej roboty zabiegi czy specyfiki. Przykładem niezawodnej metody na zlikwidowanie cellulitu jest peeling z soli morskiej, albo peeling cukrowy. Dodatkowo można masować się szorstką rękawicą, są nawet takie specjalne służące właśnie do likwidacji cellulitu poprzez pobudzenie krążenia. Idealne są tez fusy z kawy, jakie również poprzez zawarta w kawie kofeinę przyczyniają się do intensywnego rozbijania tkanki tłuszczowej, zwiększenia tempa krążenia i przez to znaczącej poprawy wyglądu części ciała owładniętej przez cellulit.

Masaże nie tylko warto natomiast wykonywać wyżej wymienioną rękawicą czy celowo skonstruowaną do tego szczotką, ale także można pokusić się na zafundowanie sobie aromaterapeutycznego masażu z wykorzystaniem olejków – migdałowego, kopru oraz rozmarynowego. Wmasowujemy ten preparat samodzielnego wytwórstwa w miejsca pokryte cellulitem i zwiększa się znacząco cyrkulacja krwi.

– autor artykułu