Sposoby na rozstepy

Sposoby na rozstępy

Zacznijmy od krótkiej charakterystyki czym są w ogóle rozstępy. Otóż ten rodzaj problemu natury estetycznej i kosmetycznej dotyka wiele kobiet, nie ma w tym aspekcie większego znaczenia ani wiek, ale za to ogromne znaczenie ma w tym wypadku styl życia. Rozstępy występują przede wszystkim u pań spodziewających się dziecka, co wynika z nienormalnego tycia i przybierania na masie zbyt drastycznie.http://www.domy-balik.pl Kolejna kwestia to wskazanie na fakt, iż rozstępy atakują nie tylko damską skórę, ale też i męską, tylko nie porusza się tego tematu, gdyż mężczyźni nie robią sobie z tego kompleksu, często nawet nie wiedzą, że takie defekty skórne posiadają. Rozstępy usunąć jest bardzo trudno, ale nie oznacza to, że są to ślady metodą cyfrowego druku sublimacyjnego niemożliwe do zlikwidowania.

Są to zmiany trwały, które istotnie naruszają strukturę naszej skóry. Nie jest to ładny widok, najczęściej pojawia się na nogach, zwłaszcza w rejonie kończenia się ud i rozpoczynania kolan, na ramionach ale też przede wszystkim na brzuchu. Są to najpierw cienkie paseczki. Przeważnie różowego koloru. Dokoła nich występuje zdrowa skóra, ale z czasem te różowe paseczki stają się coraz bardziej widoczne, zmieniając również swój odcień. Rzucają się w oczy, o czym należy wiedzieć w momencie, kiedy są lekko różowawe i już wtedy rozpoczynać z nimi walkę, która będzie ciężka i żmudna ale nie nierealna do wygrania.

Rozstępy nieleczone, nielikwidowane w żaden sposób i niepoddawane specjalnej pielęgnacji środkami na rozstępy mogą się pogarszać a nawet pewne jest, że prędzej czy później wydłużą się oraz poszerzą. Będą stawały się dużo ciemniejsze, a ostatecznie, kiedy dojdzie do ostatniego etapu ich metamorfozy staną się blade. Wtedy będą przypominały swego rodzaju bliznę.

Jest taka sytuacja nie tylko u kobiet w ciąży ale ogólnie w momencie, gdy ciało człowieka niespodziewanie zaczyna nabierać masy i gdy skóra mechanicznie rozciąga się, bo nie nadąża za przyrastającą non stop wagą. Czasami bardzo duży wpływ na pojawienie się rozstępów mają zmiany hormonalne. I tu znowu powrót do tematu ciąży, kiedy to rozstępy występują z dwóch powodów – huśtawki zmiennych nastrojów wywołanych przez burzę hormonów, jak również i tycie. Istnieje sporo polecanych jako niezawodne i bardzo skuteczne sposobów na rozstępy. Do nich zalicza się między innymi leki, które mają likwidować pieczenie a także swędzenie, jakie występuje na początku pojawienia się rozstępu.

Oczywiście, kiedy w grę wchodzi kobieta w ciąży to farmakologia odpada. Rozstępy w ciąży przeważnie atakują w siódmym miesiącu, czasem w szóstym, ale nie oznacza to, że ich pierwszych śladów nie ma na skórze wcześniej – już nawet w pierwszym trymestrze. Co zatem może zrobić przyszła mama by zadbać należycie o swoją skórę? Warto stosować profilaktykę już na wczesnym etapie. Rozumie się przez to dietę, która będzie bogata w takie składniki jak witaminy PP, B5, E czy A. Do tego niezbędne są także mikroelementy.

Pomocne mogą być kremy zawierające specjalne substancje oraz ćwiczenia systematycznie wykonywane. Kremów na rozstępy jest cała masa, ale pamiętajmy, że należy je dobierać konkretnie do naszego typu skóry. Mocno pogłębione rozstępy da się zlikwidować laserem, ale to jest nieco nieprzyjemny zabieg i do tego także kosztowny.

– autor artykułu