Tychy! Co warto zobaczyć?

Tychy! Co warto zobaczyć?

Województwo śląskie

Mimo tego, że województwo śląskie należy do regionów dość rzadko odwiedzanych turystycznie, choćby ze względu na zanieczyszczenie powietrza, to zdecydowanie warto tu zajrzeć i poznać tę część Polski. Odwiedzając śląskie nie można nie zajechać do Tych, miasta bogatego w liczne atrakcje turystyczne. Co warto tu zobaczyć i co warto wiedzieć o tym regionie Polski? O tym poniżej!

To trzeba zobaczyć!

Tak, jak w każdym regionie Polski, tak i tu na Śląsku, a konkretnie w Tychach istnieje wiele muzeów, które z pewnością przypadną do gustu zwiedzającym. Jednym z wartych zobaczenia jest niezaprzeczalnie Muzeum Tyskich Browarów Książęcych założone w 2004 r. Oprócz eksponatów, które można podziwiać, zwiedzający mogą zobaczyć, jak przebiega proces warzenia piwa, istnieje również sposobność jego skosztowania. Inne muzea tego regionu godne polecenia to m.in. Muzeum Miejskie czy Muzeum Maszyn Biurowych. Zwiedzając ten region Polski, najlepiej poruszać się swoim samochodem, a jeśli go nie mamy, to świetnym środkiem komunikacji będzie taksówka, której warto poszukać poprzez wpisanie w wyszukiwarkę „taxi Tychy”. Znający całe miasto kierowca zawiezie nas tam, gdzie chemy.

Stare kościoły!

Turyści, których pasją jest zwiedzanie i fotografowanie starych kościołów, w Tychach znajdą Kościół Św. Marii Magdaleny, którego początki sięgają XIV w.

Coś dla aktywnych.

Oprócz powyższych atrakcji turystycznych, zwiedzający mogą w Tychach spędzić swój wolny czas aktywnie. Taką szansę dają stworzone ku temu miejsca. W okresie wiosenno–letnim, wraz z dziećmi warto zajrzeć do nowoczesnego parku linowego nad jeziorem Paprocańskim. Również samo jezioro jest świetną atrakcją dla wielbicieli kajaków. Zimą, pasjonaci sportów zimowych mają sposobność skorzystania z działającego na obszarze tyskiego MOSIR – u, lodowiska, ale to jeszcze nie koniec. Wbrew powszechnemu przekonaniu, że Tychy są miastem zanieczyszczonym, na jego terenie  istnieje wiele parków i skwerów, które wyglądają przepięknie o każdej porze roku. To prawdziwa gratka, dla pasjonatów fotografii. Będąc w tym regionie Polski, nie można też zapominać o licznych ścieżkach rowerowych, które ciekawskich turystów zaprowadzą do najpiękniejszych jego zakątków.

Taxi Tychy

Będąc po raz pierwszy w jakimkolwiek mieście zawsze poruszamy się, korzystając z pomocy nawigacji, albo na ślepo, ufając swojej intuicji, co często kończy się niespodziankami, niekoniecznie dobrymi. Zamiast tego, warto skorzystać, jak już o tym była mowa powyżej, z pomocy taksówkarza, który znając miasto od podszewki, pomoże dotrzeć bez żadnych przeszkód, tam gdzie chcemy. W tym celu najlepiej poszukać taksówki online, wpisując w Google frazę „taxi Tychy“. Warto też zapoznać się z opiniami na temat tego typu firm i sięgnąć po usługi najlepszej i najczęściej polecanej.