25 pytań sprawdzających jak dobrze znasz swojego partnera

Spróbuj odpowiedzieć na pytania zadane poniżej, żeby przekonać się, jak dobrze znasz swojego partnera. Za każdą dobrą odpowiedź przyznaj sobie punkt oraz podlicz je, by dowiedzieć się, jak dobrze znasz swojego partnera

1. Kim chciał być twój partner w dzieciństwie?
2. Które miejsce twój partner chciałby by odwiedzić?
3. Czy twój partner miał jakieś przezwisko gdy był dzieckiem. Jak tak to jakie?
4. Czy dziadkowie twojego partnera żyją?
5. Jak nazywało się pierwsze zwierzątko twojego partnera?
6. Której części swojego ciała twój partner nie lubi najbardziej?
7. Czy twój partner lubi obchodzić swoje urodziny? Jeśli tak to jak?
8. Jeżeli twój partner miałby zagrać w filmie, u boku jakiego aktora chciałby zagrać?
9. Ile lat miał twój partner, gdy po raz pierwszy się całował?
10. Co relaksuje twojego partnera podczas ciężkiego stresu?
11. Gdyby twój partner mógł poznać jedną żyjącą lub nie osobę, kto by to był?
12. Czy twój partner ma jakieś alergie? Jeżeli tak to na co?
13. Który ze sportów jest ulubionym twojego partnera?
14. Jakie wydarzenie z przeszłości twój partner nadal przeżywa?
15. Jaki koszmar śnił się ostatnio twojemu partnerowi?
16. Która książka wywarła największe wrażenie na twoim partnerze i dlaczego?
17. Jaki napój twój partner zawsze zamawia podczas wyjść?
18. Czy twój partner ma jakieś fobie? Jak tak to jakie?
20. Jaki jest wymarzony samochód twojego partnera?
21. Jakbyś mógł być jakimś zwierzęciem, jakim byś był?
22. Kto najbardziej rozczarował twojego partnera w przeszłości?
23. Czy twój partner wierzy w życie po śmierci?
24. Czy twój partner chciałby mieć dzieci? Jak tak to ile?
25. Jaki stosunek twój partner ma do związków homoseksualnych?

21-25
Wasz związek jest bardzo solidny i znacie się bardzo dobrze. Jeżeli pytania was te nie zaskoczyły, jesteście idealną parą!

10-20
Znasz swojego partnera całkiem dobrze, jednak nadal macie dużo możliwości na poprawę waszego związku. Może dzięki tym pytaniom poznacie się lepiej i zachęcicie się, do głębszych rozmów. Związek jest dla was ważny, ale moglibyście postarać się go jeszcze bardziej rozwinąć.

4-9
Może wasz związek jest świeży, może ze sobą nie rozmawiacie, ale na pewno należy zadać sobie pytanie, dlaczego nie jesteś w stanie odpowiedzieć na tak podstawowe pytania. Czy może wasza kariera jest zbyt ważna i odbija się na waszej miłości oraz związku?

0-3
Dobrą wiadomością jest, że macie dużo okazji, na poprawę

Jak dobrze mnie znasz?

Czy aby powiedzieć, że kogoś się dobrze zna, wystarczy wiedzieć, jaki ma kolor oczu, włosów i jak pachnie? Czy żeby wziąć z kimś ślub, trzeba znać najdrobniejsze fakty z jego życia? O co nigdy nie pytamy, a co wiemy zawsze o naszych drugich połówkach? Co, jeśli w zwykłej zabawie, która ma dowieść, że znacie się jak łyse konie, okazuje się, że przez wasze końskie grzywy nic nie widać?

W parach obie strony najwięcej wiedzą o tym, co jest teraz i znają fakty, które przeżyli razem plus jakieś wybiórcze informacje z przeszłości. Wiecie co lubicie robić, jeść, jak się ubieracie i co śmiesznego robiliście na wakacjach w zeszłym roku. Macie też jakieś podstawowe informacje co do rodziny drugiej połówki. Z zamkniętymi oczami potraficie opisać swój wygląd. Niektóre informacje zatailiście albo pominęliście, bo uważacie je za nieistotne. Nikomu by to nie przeszkadzało, gdyby nie zabawa w pytania, jak dobrze mnie znasz. Ta gra może pomóc Wam się lepiej poznać, ale może również was skłócić.

Pytania dla par – w czym mogą pomóc?

Kiedy jesteście na samym początku znajomości, codziennie dowiadujecie się o sobie nowych rzeczy. Uczycie się nawzajem swoich nawyków, upodobań kulinarnych, pasji. Niektóre z nich są atrakcyjne – np. siłownia 3 razy w tygodniu, a niektóre nie do przyjęcia np. dłubanie w nosie. Te gorsze rzeczy wychodzą później, gdyż na początku oboje trochę gracie lepszych od siebie. W grze jak dobrze mnie znasz pytania mogą pomóc w lepszym poznaniu swojej historii, wytłumaczyć pewne postępowanie i pozwolą dużo lepiej zrozumieć motywację swoich działań. Niektóre dziwne zachowania, natręctwa mogą mieć swoje źródło w trudnym dzieciństwie, lub w jakimś traumatycznym przeżyciu. Warto znać przeszłość swojej drugiej połówki, aby wyłapać takie rzeczy. Dobrym sposobem do poznania swojej przeszłości nawzajem są pytania dla par. Jak dobrze się znacie, dowiecie się tylko wtedy, kiedy będziecie szczerze odpowiadać sobie na pytania. Zabawa w na ile mnie znasz, jest doskonałym pomysłem na zabicie nudy w długie jesienne wieczory. Wygrana w tej grze może być tak samo przyjemna, jak przegrana – wszystko zależy od Was.


Jak dobrze mnie znasz
– czy ta gra na pewno jest bezpieczna?

Wszystko zależy, jak bardzo na serio będziecie grać. Jeżeli wiesz, że Twoja druga połówka jest bardzo wrażliwa na tym punkcie, lepiej nie dodawaj tej strony do zakładek. Kiedy okaże się, że niewiele wiesz o swoim partnerze lub partnerce, lub dużo mniej niż druga strona i Tobie może nie być zbyt wesoło. Sprawa nabiera powagi szczególnie wtedy, gdy waszą grę widzą znajomi. Wcale nie jest miło, jeśli przy świadkach okaże się, że jesteś z kimś kilka lat, a ta osoba nie wie prawie nic o Tobie. Można uznać, że nie jest Tobą zainteresowany i widzi tylko czubek swojego nosa. Najlepiej jest grać w pytania dla par tylko we dwójkę – wtedy będziecie mogli pozwolić sobie na szczerość. Może być wesoło i śmiesznie, ale możecie przez przypadek dokopać się do takich rzeczy, że pojawią się łzy. Gra może być zabawą, ale również autoterapią dla Was obojga. Bądźcie wrażliwi, wyrozumiali i nie oceniajcie się, a uczcie się siebie nawzajem. To zaprocentuje na przyszłość. Nawet jeżeli dojdzie do jakiejś niemiłej sytuacji, pamiętajcie, że to tylko gra. Najważniejsze jest to, jak się ze sobą czujecie na co dzień, czy dobrze układa się wasza relacja i czy potraficie radzić sobie z codziennymi problemami. Informacje jak nazywały się wasze pierwsze zwierzęta albo kiedy się całowaliście po raz pierwszy, nie są do życia potrzebne. Najlepszym sprawdzianem dla związku jest proza życia i to jak mimo problemów potraficie być dla siebie czuli i jak będziecie dbać o swoją relację.

Jakie problemy mogą wyniknąć po takiej „zabawie”?

Rozsądni ludzie poprzestaną na cichych dniach lub tzw. fochu. Nikt normalny nie będzie zrywał zaręczyn czy planował rozwodu z powodu niewiedzy partnera na swój temat. Jeżeli związek kończy się po niepomyślnym przejściu takiej gry, to nie przetrwałby niczego. Gorzej jeśli w trakcie zabawy jak dobrze mnie znasz pomylisz fakty dotyczące byłego i obecnego partnera lub partnerki. Taka pomyłka może nie ujść na sucho i słusznie. W grze pytania dla par mogą dotyczyć przeszłości, jak i teraźniejszości oraz planów na przyszłość. Te ostatnie uwielbiają kobiety. Panowie nie koniecznie lubią planować, szczególnie na początku związku. Jeżeli podczas gry usłyszą pytanie typu kiedy masz zamiar się ożenić albo ile chcesz mieć dzieci, mogą zechcieć uciec. Zanim zadasz pytanie, dobrze się zastanów czy nie zrobisz drugiej osobie przykrości. Zabawa w jak dobrze mnie znasz może być też z powodzeniem wykorzystana jako atrakcja dla młodych na weselu. Wodzireje zazwyczaj nie wyjawiają jakie pytania będą zadawać nowożeńcom. Najczęściej są one śmieszne tak, aby rozbawić gości i samych młodych. Kiedy podczas wesela padną kompromitujące i ośmieszające pytania dla par zabawa może być naprawdę dobra. Gra zapewni wam mnóstwo informacji o sobie nawzajem, co może umocnić Wasz związek, dlatego powinniście czerpać korzyści, a jeśli okaże się ze wiecie o sobie mało zawsze możecie spróbować zagrać w jak dobrze mnie znasz  za jakiś czas. Ćwiczenie czyni mistrza.