5 nawyków dobrego animatora dla dzieci?

Zawód animatora staję się w Polsce coraz bardziej popularny. W dzisiejszych czasach możemy znaleźć animatorów czasu wolnego, kultury oraz zabaw dla dzieci. Kiedyś ta funkcje pełniła przebojowa ciocia lub pomysłowa babcia. Czym powinien wyróżniać się dobry animator dla dzieci? Przeanalizujmy 5 nawyków.

Na czym polega praca animatora? 

Jego głównym zadaniem jest zachęcanie dzieci do aktywności oraz zagospodarowanie wolnego czasu. Osoby takie muszą wyróżniać się dobrą znajomością dziecięcej natury, aby rozbudzić w maluchach zainteresowania i pasje. Każde dziecko jest inne, wiec nie obejdzie się bez otwartej rozmowy, aby dowiedzieć się, co mu przysporzy najwięcej radości. Dzięki animatorowi każda impreza i kinderbal okaże się wspaniałą zabawą. Warto jednak wybrać animatora z profesjonalnym wykształceniem, które pomoże mu zdobyć kurs animatora Kraków jest miastem, w którym znajdziemy osoby doskonale przygotowane do kontaktu z dziećmi.

Czym wyróżnia się dobry animator?


1. Kreatywność — to jedna z najważniejszych cech. Pozwoli połączyć zabawę maluchów wraz z nauką i poznawaniem świata.

2. Cierpliwość — cecha przydatna szczególnie na impreza gdzie jest wiele dzieci. Potrzeba cierpliwości aby znaleźć wspólne pole do zabawy, gdy dzieci się od siebie różnią.

3. Otwartość — jest niezbędna w kontaktach z maluchami. Dzięki otwartości dzieci od razu poczują się swobodnie w towarzystwie dopiero co poznanej osoby.

4. Poczucie humoru — uśmiech na twarzach dzieci to najważniejszy punkt programu każdej imprezy. Animator z poczuciem humoru zadba, żeby każde spotkanie było pełne radości i śmiechu.

5. Asertywność — jest potrzebna, ponieważ nie każdy pamięta, że rola animatora dla dzieci to nie praca opiekunki.

Kurs animatora Kraków — najlepszym miejscem

Aby być dobrym animatorem potrzebujemy profesjonalnego przygotowania, które oferuje nam kurs animatora Kraków jest miastem gdzie takie szkolenia odbywają się regularnie. Czego możemy się spodziewać? Oprócz niezbędnego certyfikatu poznamy różne scenariusze zabaw, psychologiczne mechanizmy postępowania dzieci oraz sposoby na spędzanie czasu wolnego nie tylko z dziećmi, ale i z młodzieżą.