TechnologieZdrowie

Aparat CPAP – idealny sposób radzenia sobie z bezdechem sennym

0

Specjalny aparat CPAP to urządzenie medyczne jakie umożliwia bezinwazyjne leczenie problemów z oddychaniem a w szczególności skuteczny jest w łagodzeniu OBS.

Podstawowy aparat do leczenia OBS (bezdech senny) składa się ze specjalnej maski, jaka może być typu nosowego, ustno-nosowego lub pełno twarzowego i oczywiście urządzenia CPAP pompującego powietrze. Dzięki pompowanemu powietrzu osoba z bezdechem ma nieustająco dodatni poziom ciśnienia w drogach oddechowych, stąd technologia ta jest uznawana za najlepszą w łagodzeniu nieprawidłowości oddychania podczas snu. Zaawansowany system działania zapewnia to, że aparat cpap pompuje powietrze i zapobiega zapadaniu się języka. Jedyną rzeczą, jaka mógłby udaremnić skuteczność urządzenia CPAP jest nieodpowiednie dostosowanie maski do twarzy. Dlatego takie maski są dostępne w różnych rozmiarach i bez wątpienia warto dopasować najodpowiedniejszą wielkość dla siebie, by nie tworzyły się nieszczelności zmieniające ciśnienie. Dodatkową korzyścią takiego aparatu jest wkomponowany system zapisujący postępy leczenia dzięki któremu specjalista ma wgląd do takich danych jak chociażby: długość oddechów, przerwy w oddychaniu, zdjęcia specjalnej maski na twarz. To dzięki temu możliwe jest nadzorowanie postępów kuracji oraz ocena skuteczności.

Specjalistyczne typy urządzeń CPAP wyposażone są ponad to czujnik alarmujący w momencie nieszczelności maski. Łatwe jest również utrzymywanie higieny aparatu CPAP. Raz na jakiś czas warto również dbać o zmianę filtrów. Użytkowanie systemu CPAP pozwala na 100% pozbycie się problemu obturacyjnego bezdechu sennego, dzięki czemu możliwy jest głęboki oraz nieprzerwany wypoczynek. W Polsce aparat jest częściowo refundowany.
Specjalistyczny aparat CPAP to medyczne akcesorium, jakie umożliwia bezinwazyjne leczenie problemów z oddychaniem. Szczególną uwagę powinny poświęcić mu wszystkie osoby cierpiące na obturacyjny bezdech senny.

Podstawowy aparat CPAP składa się ze specjalnej maski, która to może być nosowa, ustno-nosowa albo pełno twarzowa oraz urządzenia CPAP w sposób ciągły pompującego powietrze. To dzięki pompowaniu powietrza chory na OBS ma bezustannie dodatni poziom ciśnienia w drogach oddechowych, z takiego powodu metoda ta jest najlepszą w łagodzeniu schorzeń oddychania. Prosty system działania zapewnia to, że urządzenie pompuje tlen i w tenże sposób uniemożliwia zapadanie się dróg oddechowych. Jedyną rzeczą, jaka może zaburzyć skuteczność terapii jest złe dostosowanie wielkości maski do twarzy. Zatem maski do aparatów CPAP są dostępne w przeróżnych rozmiarach i zdecydowanie warto dobrać najlepszą wielkość dla siebie, by nie pojawiły się żadne nieszczelności. Następną korzyścią płynącą z użytkowania urządzenia jest zintegrowany system rejestrujący, dzięki któremu lekarz ma dostęp do takich informacji jak chociażby: ilość oddechów, przerwy w oddychaniu, zdjęcia maski. To dzięki temu dostępne jest nadzorowanie przebiegu terapii oraz ocena skuteczności. Ultranowoczesne modele urządzeń są wyposażone jeszcze w sensor alarmujący w przypadku powstania nieszczelności maski. Raczej łatwe jest również utrzymywanie higieny urządzenia. W określonych odstępach czasu należy także zakładać nowe filtry. Wykorzystywanie aparatu pozwala na 100% pozbycie się bezdechu, dzięki czemu możliwy jest spokojny i nieprzerwany odpoczynek. W całej Polsce NFZ częściowo refunduje CPAP.

Gdzie znaleźć najlepsze oświetlenie do swojej sypialni?

Previous article

Domek ogrodowy – czy warto go postawić na swojej działce?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Technologie