Co doda Twojej łazience wyrazu?

Urządzając łazienkę dbamy nie tylko o jej funkcjonalność, ale o wystrój, który sprzyja relaksowi. Jasna i przytulna łazienka wyposażona w stylowe dodatki takie jak dywaniki łazienkowe będzie niezwykle przyjemnym pomieszczeniem.

Dywaniki łazienkowe — dlaczego warto?

Dywaniki łazienkowe spełniają zarówno funkcję praktyczną, jak i dekoracyjną. Po wyjściu spod prysznica nie ma nic przyjemniejszego niż poczuć pod bosymi nogami miękki i ciepły dywan zamiast zimnych płytek. Co więcej, dywaniki łazienkowe stanowią niezwykłą ozdobę każdej łazienki. Aby jednak długo służyły nam w idealnym stanie trzeba dbać o ich odpowiednią pielęgnację. Warto wieszać je do suszenia po każdym użyciu oraz regularnie prać. Niektóre modele z powodzeniem można prać w pralce przy użyciu delikatnych płynów.

Jaki dywan łazienkowy wybrać?

Na rynku znajdziemy bardzo szeroki wybór dywaników łazienkowych. Szczególnie polecane są modele wykonane z tworzywa gumowego. Ich zaletą jest antypoślizgowa powierzchnia oraz odpowiednia izolacja od zimnej posadzki. Prezentują się doskonale w łazienkach urządzonych w stylu minimalistycznym. Co więcej, łatwo utrzymać je w czystości i szybko schną. Niezwykle modne są również dywaniki z włókien sztucznych. Zazwyczaj posiadają podgumowany poliester, dzięki czemu szybko schną. Są ciepłe i bardzo przyjemne w dotyku. Co więcej, dostępne są w wielu fakturach, rozmiarach oraz kolorach, dzięki czemu można dobrać je idealnie do wystroju łazienki.

Ręczniki, które sprzyjają harmonii

Do dywaników łazienkowych warto wybrać pasujące kolorystycznie ręczniki. Oprócz funkcji dekoracyjnych powinny być funkcjonalne – Dobrze gdy są miękkie w dotyku i wyróżniają się dobrą chłonnością. Ważny jest też staranne wykończenie ręczników oraz atrakcyjne wzornictwo. Coraz częściej odchodzi się od białych tradycyjnych ręczników, stawiając na żywe kolory takie jak soczysta czerwień, śliwkowy fiolet, głęboki błękit czy nawet elegancką czerń. Do wyboru mamy miękkie i puszyste ręczniki albo cięższe i mięsiste produkty. Najlepsze ręczniki to te, które wykonane są w pełni z bawełny.