UrodaZakupyZdrowie

Co na wypadające włosy?

0

Wpadanie włosów to naturalny proces, któremu w pewnym stopniu podlega każdy z nas. Wypadanie włosów może nasilać się okresowo, ale nawet wtedy nie powinno przekraczać pewnej normy. Kiedy utratę włosów możemy uznać za nadmierną i powinniśmy się nią zacząć martwić?

Kiedy martwić się wypadaniem włosów?

Na naszej głowie znajduje się ok. 100 000 włosów, które podlegają określonym prawom i mają swój pewien cykl życia, w związku z którym rozwijają się, rosną, a następnie po prostu wypadają. Dziennie tracimy nawet do 100 włosów i taka ilość nie powinna nas niepokoić. Okresowo, z różnych powodów możemy przez krótki okres czasu tych włosów tracić więcej. Zwiększone wypadanie włosów można obserwować po ciąży, szczególnie podczas karmienia piersią, w związku z innymi fizjologicznymi zmianami związanymi z nagłą zmianą poziomu hormonów, a także w okolicy tzw. przesilenia jesiennego i wiosennego. Na szczęście utracone włosy są szybko zastępowane przez kolejne i w naszym wyglądzie niewiele się zmieni. Niepokoić nas powinna szybka utrata włosów, bez uchwytnej przyczyny. Kiedy obserwujesz, że na szczotce lub w odpływie prysznica włosów jest zdecydowanie więcej niż zazwyczaj, a na skórze głowy zaczynają pojawiać się nieowłosione placki możesz zacząć szukać jakiś nieprawidłowości.

Co na wypadające włosy zalecają specjaliści?

To, co na wypadające włosy zadziała najlepiej, zależy głównie od podłoża naszego problemu. Jego trafna identyfikacja pomoże dobrać indywidualne i celowe leczenie zwalczające przyczynę. Jeżeli włosy wypadają Ci od dłuższego czasu i nie jesteś stanie opanować tego procesu to zgłoś się do specjalisty. W poradzeniu sobie z nadmierną utratą włosów może Ci pomóc konsultacja z endokrynologiem, dermatologiem lub trychologiem, ponieważ to w związku z ich specjalizacjami najczęściej związane są schorzenie, którym towarzyszy nadmierne wypadanie włosów. Leczenie, które szybko przyniesie efekty może być związane z środkami farmakologicznymi np. minoksydalem lub interwencją chirurgiczną, czy np. przeszczepem włosów. Najczęściej jednak przyczyna problemu leży w innej chorobie lub jest związana z naszym trybem życia prowadzącym do określonych zaburzeń. Tu podstawą zawsze będzie działanie od środka, czyli odpowiednia dieta i uzupełnienie niedoborów witamin i minerałów. Czasem też wypadanie włosów nasilają źle dobrane kosmetyki do skóry głowy, które ją dodatkowo podrażnią, zamiast wspomóc w odżywianiu cebulek włosowych.

Domowe sposoby na wypadające włosy

Medycyna ludowa ma swoje sztuczki na większość powszechnych przypadłości ludzkich, w tym na utratę włosów i łysienie. Co na wypadające włosy znajdzie się w naturalnych recepturach? Odżywcze wcierki i maseczki to tajemnica pięknych włosów kobiet, dla których pojęcie drogerii jeszcze nie istniało. Korzystały one z dobrodziejstw natury. Przygotowanie naparu ze skrzypu polnego i pokrzywy, lub zrobienie domowej maseczki z żółtka jaja i piwa to jedne z najbardziej znanych i najprostszych sposobów wzmacniających włosy.

Rozwód w czasie pandemii

Previous article

Werbena cytrynowa – co warto o niej wiedzieć?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Uroda