Co powinna zawierać dobra odżywka do paznokci?

Woman in a green T-shirt and a maroon manicure shows hand cream on finger

Istotną rolę w pielęgnacji dłoni pełni dobra odżywka do paznokci. To ona wywiera znaczący wpływ na kondycję i wygląd paznokci. Każda osoba nieco bardziej wdrożona w temat dbania o dłonie wie, iż nawet najlepszej jakości lakier będzie źle wyglądał na niewłaściwie pielęgnowanych paznokciach. Ważną rolę pełni odpowiedni dobór odżywki do paznokci. Co powinna ona zawierać?

Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru dobrej odżywki do paznokci?

Wypielęgnowanie dłonie są nieodłącznym elementem wizerunku każdej zadbanej kobiety czy mężczyzny. Paznokcie pełnią w nim istotna rolę. Jedną z najważniejszych i podstawowych czynności w zabiegach kosmetycznych jest odżywianie – tak więc, odzywka do paznokci od wielu lat zajmuje główne miejsce w kosmetyczkach większości kobiet. Obecnie wiele ogólnodostępnych preparatów w formie odzywki do paznokci pełni kilka funkcji pielęgnacyjnych w jednym kosmetyku.

Dobra odzywka do paznokci – czyli jaka?

Najlepsza odzywka do paznokci powinna cechować się kilkoma właściwościami. A mianowicie, oprócz wzmacniania płytki paznokciowej ważne jest, aby równocześnie ją regenerowała poprzez dostarczenie niezbędnych mikroelementów. Dobra odżywka do paznokci zawsze będzie zawierała w swoim składzie takie substancje, jak wapń, krzem i keratyna. Ponadto dobrze, aby odzywka do paznokci zawierała żelazo, magnez i witaminy. Osoby skarżące się na rozdwajanie paznokci czy ich kruchość i łamliwość nie powinny stosować odżywki do paznokci codziennie. Pierwsze długotrwałe efekty stosowania preparatu jakim jest odżywka do paznokci, można zauważyć po kilku tygodniach. Dobra odżywka do paznokci łamliwych posiada płynna konsystencję bądź występuje w postaci lakieru. Właściwy dobór produktu do paznokci powinien być oparty o określenie głównej funkcji, jaką ma ona spełniać. Inną odżywkę stosuje się w przypadku kruchych paznokci, a inna w przypadku gdy posiadają one tendencję do rozdwajania. Wszystko uzależnione jest od substancji aktywnych, które są zawarte w składzie kosmetyku i ich właściwości. Prawidłowo dobrane składniki w dobrej odżywce do paznokci są dostosowane do potrzeb klienta, dzięki czemu zapewnią sukces pielęgnacji dłoni.

Podczas zakupu należy również zwrócić uwagę czy produkt nie posiada innych szkodliwych substancji. Jedną z nich jest formaldehyd. Jest to związek chemiczny, który bardzo często przyczynia się do wystąpienia reakcji alergicznych, podrażnień i rumień.