PrawoRodzina

Co warto wiedzieć przed rozwodem?

0

Każdy, kto wstępuje w związek małżeński, pragnie aby jego życie było szczęśliwe i udane. Jednak przyszłość często weryfikuje nasze plany i marzenia. Rozwody stają się coraz powszechniejsze. Co warto wiedzieć zanim zdecydujemy się na ten krok? Dlaczego warto skorzystać z pomocy adwokata?

Adwokat Kraków Rozwód – co powinniśmy wiedzieć?

Rozwody są dla wszystkich, ale jeżeli chcemy aby rozwód w naszej sytuacji nieskończył się porażką, musimy się do niego przygotować. Jeżeli w naszym przypadku rozwód będzie przebiegał z orzeczeniem o winie, warto za wczasu zebrać dowody zdrady współmałżonka albo stosowania przemocy. Przydatne mogą też, okazać się kserokopie większych zakupów, na przykład mieszkania czy samochodu. Wkraczając w nowe życie samodzielnie, musimy też przygotować się, że sprawy księgowe bedą teraz naszym obowiązkiem. Należy więc zawczasu przemyśleć jakie opłaty za mieszkanie, telefon czy kredyt będziemy musieli regularnie pokrywać. Jeżeli mamy dzieci, musimy planować i za nie. Warto wtedy pamiętać o zgłoszenie we wniosku prośbę o alimenty. Jednym z innych najtrudniejszych zadań to również zorganizowanie sobie nowego domu.

Dlaczego skorzystać z pomocy adwokata?

Zazwyczaj kiedy sprawa dotyczy naszego rozwodu, nie brakuje nam całej gamy emocji. Często też, nie jesteśmy biegli w sprawach sądowych i brakuje nam wiedzy odnośnie przepisów. Ponadto rozwód nigdy nie jest sprawą przyjemną i chcielibyśmy go mieć jak najszybciej za sobą. Bez pomocy adwokata sprawy mogą się ciągnąć miesiącami. Jedną z ważniejszych informacji jest to, czy dwie osoby próbowały same rozwiązać swój spór. Bez tego, pozew jest nie aktualny a małżonkowie zostaną wezwani do pracy nad swoim małżeństwem zamiast go ukończenia. Doświadczony adwokat przygotuje nas na takie sytuacje i uprzedzi jakie informacje muszą być zawarte w pozwie o rozwód. Jeżeli decydujemy się na pomoc osoby wykwalifikowanej, nie musimy też stawiać się w sądzie tak często, jak gdybyśmy sami prowadzili naszą sprawę. Pozwala nam to zaoszczędzić cenny czas. 

Od juniora do seniora – rozwój młodych sportowców

Previous article

Wsparcie mentalne – uwolnij swój potencjał

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Prawo