Biznes

Czy warto inwestować w rozwój osobisty?

0

Kiedy motywacja spada, a wciąż nie otrzymaliśmy upragnionego awansu, zaczyna rosnąć frustracja i niechęć do pracy. W takich momentach, warto poszukać czegoś, co pomoże nam na nowo odnaleźć chęci do działania i pracy nad sobą.

Coaching, czyli co to takiego?

Obecne czasy cechują się dużym zapotrzebowaniem na coachów, czyli trenerów od rozwoju osobistego. Nie są to psycholodzy i nie powinno mylić się coacha z psychologiem, ponieważ coach nigdy nie zastąpi psychologa. Jeśli mamy problemy z psychiką, nie powinniśmy szukać rady u coacha, a wybrać się do certyfikowanego psychologa. Jest to bardzo ważne, bo często myli się te dwa zawody. Coachowie wykorzystują jednak metody psychologów, zwłaszcza te, które pomagają w pracy nad sobą i budowaniu poczucia własnej wartości.

Zalety coachingu

Dzięki mądrze poprowadzonemu rozwojowi osobistemu, możemy wiele osiągnąć. Dzięki coachingowi możemy odnaleźć swoją drogę, ponieważ mądry trener personalny pomoże nam i pokieruje nas w dobrą stronę, pomagając nam wydobyć z siebie najlepsze cechy charakteru. Powinien także wspomóc nas w rozwijaniu swoich talentów i dążeniu do celu, nie poddawaniu się, walki o swoje. Zadaniem coacha jest także umocnienie naszej pewności siebie, która jest bardzo ważna, jeśli chcemy coś osiągnąć. Jeśli nie będziemy w siebie wierzyć i nie zechcemy walczyć o swoje marzenia i cele, trudno będzie zmienić swoje życie. To jest właśnie praca dla coacha – pokazanie, co powinniśmy zrobić, żeby poczuć się lepiej ze sobą i jak coś osiągnąć, kiedy już będziemy na to gotowi. Warto wpisać w wyszukiwarkę szkolenia rozwój osobisty i znaleźć dobrego coacha, czytając opinie.

Wady coachingu

Coaching, niestety, ma też swoje wady, zwłaszcza, jeśli trafimy na złego coacha. Wszystko, co wyżej wymienione może zostać wypaczone, a coach zamiast nas wspomóc, pogorszy naszą sytuację. Sztuczne napompowanie samooceny, krótkotrwała motywacja, a do tego niebotyczne kwoty za spotkania to tylko kilka negatywnych konsekwencji, jakie mogą nas spotkać, jeśli wybierzemy coacha na chybił trafił, nie czytając opinii.

Nocowanie pod chmurką – czego potrzebujesz?

Previous article

Ile kosztuje rozwód?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Biznes