Biznes

Dlaczego pływacy powinni się zdecydować na trening mentalny?

0

Czujesz się gotowy do przejścia na wyższy poziom w swojej karierze pływackiej? Trening mentalny może Ci w tym pomóc! Oto kilka korzyści treningu mentalnego dla zawodowych pływaków, których nie można zignorować.

Niezależnie od tego, czy jesteś aspirującym olimpijczykiem, czy nie, praca nad treningiem mentalnym może przynieść mnóstwo korzyści zarówno w basenie, jak i w całym życiu.

Korzyści treningu mentalnego dla zawodowych pływaków

Przede wszystkim trening mentalny nauczy Cię opanować Twój sposób myślenia. Jedną z trudnych i ostatecznie satysfakcjonujących części pracy z młodymi pływakami jest pokazanie im, że mają zdolność dyktowania sobie sposobu myślenia. Kiedy już to zrozumieją – to jakby pękła pewna tama i czują, że są gotowi wypłynąć (dosłownie i w przenośni) na szerokie wody. Opanowanie sposobu myślenia usuwa to okropne uczucie, że nie masz nad nim kontroli. Dla pływaków, którzy zmagają się z lękiem przed wielkimi wyścigami, lub którzy rezygnują, ponieważ wydaje im się, że dany cel jest niemożliwy do osiągnięcia, lub czują się przytłoczeni ogromną ilością pracy wymaganej do osiągnięcia swoich celów – trening mentalny naprawdę mocno wychodzi im naprzeciw.

Pozwala też wyznaczyć lepsze cele. Prawda jest taka, że większość z nas mota się, jeśli chodzi o wyznaczanie celów. Nie chodzi o to, że nie zasługujemy na sukces, z którym walczymy, po prostu nie opanowaliśmy tego procesu. Praca nad treningiem mentalnym obejmuje uczenie się, jak wyznaczać cele we właściwy sposób.

Oznacza to wyznaczanie celów, które są realistyczne, a jednocześnie stanowią wyzwanie i, co najważniejsze, budują plan działania. To ta ostatnia część, która ma szczególny wpływ na to, że czujesz, że kontrolujesz ten proces, i znacznie pomaga Ci stać się bardziej konsekwentnym pływakiem. Poza tym trening mentalny pozwoli Ci poradzić sobie ze stresem. To ważne, bowiem jak każdy wie – stres może negatywnie wpływać na wydajność. Poświęcanie czasu na wypróbowywanie różnych technik radzenia sobie z nim może być bardzo pomocne.

Lampy sufitowe LED i ich korzyści

Previous article

Ułożenie sztućców

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Biznes