Gdzie na narty, gdy sezon w Polsce dobiega końca

Polskie kurorty narciarskie z roku na rok zyskują na popularności, także za sprawą rozwoju infrastruktury i bazy hotelowej oraz dróg dojazdowych. Problemem dla narciarzy w Polsce pozostają jednak nadal często warunki zjazdowe – brak śniegu i wysoka temperatura, czyli krótki sezon zimowy, charakterystyczny dla masywów górskich o wysokości do 2000-2500 metrów. Dlatego też polska szkoła narciarska Włochy cieszy się popularnością, gdyż stanowi doskonały wybór dla osób szukających wrażeń „białego szaleństwa” także po sezonie.

Jak długo można jeździć na nartach we Włoszech?

Włochy oraz Austria, to za sprawą Alp kraje, w których doskonałe warunki do jazdy na nartach panują przez cały rok. Na dostatecznej wysokości śnieg utrzymuje się przez cały rok, a wszystkich odwiedzających zachwyca także doskonała infrastruktura, jaką dysponuje zlokalizowana na miejscu polska szkoła narciarska

Włochy to kraj o ogromnych tradycjach narciarskich właśnie z tego względu, dlatego spędzenie turnusu narciarskiego lub nawet 2-3 dni na tamtejszych trasach, gwarantuje niezapomniane wrażenia dla narciarzy. I to bez względu na ich specjalizację – biegową, zjazdową, freestyle’ową, na jeden oraz dwóch deskach.

Jak działa polska szkoła narciarska Włochy?

Odpowiednie szkolenie dla amatorów oraz kursy specjalistyczne dla profesjonalistów czy bardziej doświadczonych narciarzy prowadzą na miejscu doświadczeni i renomowani trenerzy pracujący dla polskiej szkoły narciarskiej Włochy to zawsze doskonały wybór na jazdę na nartach po sezonie i przed sezonem w polskich górach. Dzięki temu, że kadrę trenerską stanowią tam Polacy, kursanci bez względu na swój wiek i możliwości kondycyjne oraz umiejętności nabyte do tej pory – mogą się czuć bardzo komfortowo i w swobodnej atmosferze zdobywać nowe zdolności.

Dopasowanie technik szkoleniowych i tras przejazdu do predyspozycji kursantów jest najistotniejszym elementem prowadzenia dobrze prosperującej szkoły narciarskiej. Wybór lokalizacji, w której jest ona umiejscowiona, ma w przypadku włoskich kurortów drugorzędne znaczenie. W każdym z nich panują zarówno doskonałe warunki pogodowe jak i infrastrukturalne.