GotowanieZakupyZdrowie

Herbata – czy ma ona wpływ na nawodnienie organizmu?

0

Właściwie nawodniony organizm jest podstawą dobrego samopoczucia. Dzięki piciu odpowiednich ilości płynów, organizm posiada więcej energii, a w dodatku poprawia się wygląd skóry, która staje się bardziej świetlista i miękka. Ponadto woda oddziałuje również na metabolizm, który dzięki niej znacznie lepiej funkcjonuje. Na rynku są dostępne różne środki mające na celu nawodnić zarówno dorosłego człowieka jak i dziecko (hipp herbatka). Czy są one skuteczne?

Ile płynów potrzebuje człowiek?

Każdy człowiek posiada inne zapotrzebowanie na płyny. Wszystko zależy nie tylko od wilgotności i temperatury powietrza, ale również od poziomu aktywności fizycznej, diety, wagi, wzrostu, a także stanu zdrowia. Badania ukazują, iż należy spożywać 35 ml płynu na każdy kilogram masy ciała na dobę bądź 2 litry wody każdego dnia w strefie klimatycznej o umiarkowanych temperaturach. Zaleca się spożywanie napoi w regularnych odstępach czasu, a nie tylko w momencie odczucia pragnienia. Warto wiedzieć, iż picie rzadko, lecz w dużych ilościach, może niekorzystnie wpłynąć na prawidłowe funkcjonowanie organizmu – zmusi ono do częstego odwiedzania toalety, co może przyczynić się do odwodnienia organizmu. W pewnych sytuacjach zapotrzebowanie na płyny wzrasta, zwłaszcza w przypadku osób przeziębionych, kobiet w ciąży, czy osób uprawiających aktywnie sport.

Jakie płyny warto spożywać?

Zaleca się spożywanie soków owocowych i warzywnych wody butelkowanej (głównie źródlanej, gdyż są bogate w minerały), oraz herbatki o charakterze nawadniającym, jak hipp herbatka (zwłaszcza dla dzieci i matek karmiących). Długi czas istniało przekonanie, iż napoje zawierające kofeinę posiadają moczopędny wpływ i mogą przyczynić się do odwodnienia organizmu. Spożywanie herbaty nie posiada tego rodzaju skutków – jedynie wtedy, gdy napar jednorazowo zawiera więcej niż 300 mg kofeiny. Jest to mniej więcej sześć bądź siedem filiżanek herbaty wypitej w ciągu około jednej godziny. Tak więc herbata, która zawiera w 99% wodę, przyczynia się do pokrycia dziennego zapotrzebowania na płyny.

Niezwykła herbatka – hipp herbatka

Hipp herbatka przeznaczona jest dla mam karmiących oraz małych dzieci. Dobór naturalnych składników, a także najwyższa kultura produkcji przekładają się na wysoką jakość oraz bezpieczeństwo tego rodzaju produktów.

Szklarnia w ogrodzie? To więcej niż dobry pomysł!

Previous article

Talk kosmetyczny i jego właściwości

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Gotowanie