PrawoRodzina

Ile kosztuje rozwód?

0

Statystyki bezlitośnie wskazują na rosnącą z roku na rok liczbę rozwodów. Chcąc takowy uzyskać nie tylko, trzeba liczyć się z tym, że jest to proces długotrwały, ale również trzeba być gotowym na poniesienie znacznych kosztów. Na jaką ich wysokość powinniśmy być przygotowani?

 Co składa się na koszty rozwodu?

Wiele osób nie jest świadomych, za co tak naprawdę płacimy, gdy decydujemy się na wniesienie pozwu o rozwód. Oczywiste jest to, że płacimy za wynajęcie prawnika. Nie ma jednej odgórnej stawki, ale przyjęło się, że rozwód wiąże się z kosztami rzędu kilku tysięcy złotych. Zdarzają się też rozwody, za które trzeba zapłacić nawet kilkadziesiąt tysięcy, ale są to nieliczne wyjątki. Koszty wynajęcia prawnika czy pełnomocnika są różne w zależności od miasta. Natomiast opłata sądowa jest stała i wynosi 600 złotych. Należy ją uiścić razem z pozwem o rozwód. Strona, która przegra proces, ponosi koszty zarówno swojego pełnomocnika, ale również drugiej strony, więc mówiąc językiem dosłownym stawka, jest wysoka.

Kancelaria adwokacka kraków- dobre miejsce do zasięgnięcia porady prawnej

Takie kwestie jak rozwód mają wpływ na dalszy wygląd naszego życia, dlatego kluczowe znaczenie ma wybór prawnika. W tej sprawie warto zwrócić uwagę na doświadczenie w prowadzeniu tego typu spraw. Duże miasta to przede wszystkim większy wybór kancelarii, dlatego przy wyszukiwaniu tego typu miejsc warto wpisać frazę: „kancelaria adwokacka kraków”. Z pewnością wyświetli się dużo wyników, a wśród nich będzie można znaleźć prawnika, która ma doświadczenie w prowadzeniu spraw rozwodowych. Dlatego dobrym wyborem będzie prawnik Kraków to miasto, w którym od lat funkcjonuje już wiele kancelarii z długim stażem. Pierwszym krokiem jest zasięgnięcie porady prawnej. Służy ona ustaleniu planu działania i wstępnego oszacowania kosztów. Zaletą dużych miast jest szeroki wybór usług, dlatego bez problemu można znaleźć takie miejsce jak kancelaria adwokacka Kraków, jest najlepszym tego przykładem.

Czy warto inwestować w rozwój osobisty?

Previous article

Jak pracuje się Polakom we Francji?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Prawo