DomGotowanie

Jak dbać o kuchnię indukcyjną?

0
chemia domowa

Kuchnie indukcyjne są bardzo praktyczne, przez co z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Z tego powodu, bardzo ważne jest to, żeby upewnić się, jak dbać o tego typu rodzaj kuchenki.

W jaki sposób zadbać o to, żeby kuchenka nie się porysowała?

Płyta indukcyjna jest bardzo praktyczna, jednak posiada ona sporo minusów, takich jak niska tolerancja na uszkodzenia mechaniczne. Z tego właśnie powodu, bardzo ważne jest to, żeby chemia domowa, z której korzystamy byłą wysokiej jakości. Jeśli nie zadbamy o to, żeby produkty użytku domowego były dobre, to ryzykujemy zniszczeniem naszego sprzętu. Pamiętajmy, żeby nie używać proszków do czyszczenia płyty indukcyjnej. Jeśli proszek, którego będziemy używać, nie rozpuści się odpowiednio szybko, to jego twardsze granulki będą mogły osiąść na gąbce, przez co możemy porysować płytę. Lepiej jest używać mleczka do czyszczenia albo różnego rodzaju nawilżanych ściereczek, które są do tego przeznaczone. Pamiętajmy także o tym, żeby nie używać do czyszczenia płyt indukcyjnych bardzo ostrych gąbek. Co prawda oczyszczą one płytę, jednak zarazem ją porysują.

Chemia domowa – jaką najlepiej wybrać do czyszczenia płyty indukcyjnej?

W wypadku, gdy nie jesteśmy pewni, jaka chemia domowa będzie najlepsza, zaczerpnij wiedzy od osób z internetu. Wiele firm będzie reklamować swój produkt jako ten najlepszy, narzucając przy tym na niego holendarne ceny. Jednak gwarancja firmy, która będzie nam sprzedawać produkt, nie jest wystarczająca do tego, żeby być pewnym, że produkt będzie skuteczny. Dlatego warto, jest sprawdzić, jaką opinię mają osoby, które są w takiej sytuacji jak my, czyli tych, którzy na co dzień muszą czyścić swoją kuchnię. Opinia takich osób na pewno będzie wartościowa, a my nie będziemy musieli sami testować wszystkich produktów po kolei. Warto jest jednak zadbać o kilka produktów, nie wystarczy nam tylko mleczko do czyszczenia płyty indukcyjnej. Powinniśmy także posiadać inne płyny, jedne do czyszczenia samej płyty, a drugie do zapewnienia jej świeżości.

Co zrobić z większymi zabrudzeniami na naszej płycie indukcyjnej?

Czasem zwykła chemia domowa nie wystarcza. Musimy wtedy podjąć bardziej radykalne kroki. W wypadku, gdy coś nam kapnęło na gorącą płytę i zaczęło się przypalać, czasem nie możemy nic poradzić. Jednak trzeba pamiętać, że nie powinniśmy wtedy ścierką płyty wycierać, bo możemy przypalić ścierkę. Dlatego musimy odczekać, aż płyta będzie chłodna i dopiero wtedy ją możemy wytrzeć. W wypadku, gdy zabrudzenie jest niemożliwe do wytarcia ścierką, musimy użyć skrobaczki. Jednak zwykła skrobaczka może zostać rysy na płycie, z tego powodu warto się zastanowić, czy nie warto zainwestować w profesjonalną skrobaczkę do płyt indukcyjnych.

O czym należy pamiętać, czyszcząc płytę indukcyjną?

Przede wszystkim wartym zapamiętania jest to, że płyta indukcyjna pomimo wszystko jest bardzo delikatna. Starajmy się do niej podchodzić, jakby miała zaraz pęknąć. Starajmy się podczas czyszczenia jej używać tylko ścierek stworzonych do tego, żeby czyścić tego typu powierzchnie. W innym wypadku, używając ścierek, które nie są stworzone do płyt edukacyjnych, będziemy tworzyć mikro rysy. Choć z początku takie rysy nie będą widoczne, to jednak wraz z biegiem lat, stają się one coraz bardziej uporczywe. Rysy nie tylko będą źle wyglądać, ale także będą osłabiać ogólną strukturę płyty, przez co będzie bardziej narażona na uszkodzenia. Poza tym, czyszcząc kuchenkę, nie zapominajmy o tym, żeby przed wyczyszczeniem, dokładnie pozbyć się tłuszczu. Jeśli o to nie zadbamy, to nawet po przetarciu kuchenki, pozostanie ona brudna.

Czy łatwo czyści się kuchenkę indukcyjną?

Dzięki temu, że chemia domowa w dzisiejszych czasach jest bardzo skuteczna, sprzątanie i dbanie o kuchenkę indukcyjną jest bardzo łatwe. Dlatego nie musimy się przejmować, że jeśli kupimy sobie taką kuchenkę, to będziemy mieli problemy z tym, żeby ją porządnie wyczyścić. Pamiętajmy jednak, żeby oczyścić ją regularnie i bardzo dokładnie.

Jak dobierać igły do szytego materiału?

Previous article

Masażery – do twarzy, stóp, oczu – co warto o nich wiedzieć?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Dom