Jak dbać o pościel?

prześcieradło z gumką 160x200

Kupując drogą pościel, nie chcemy, żeby zniszczyło się ona szybko, dlatego bardzo ważne jest, żeby o nią odpowiednio dbać. Jednak istnieje wiele mitów na temat prania i dbania o pościel, przez co możemy ja niechcący zniszczyć.

O czym musimy pamiętać, dbając o pościel?

Najpierw musimy poruszyć tutaj temat tego, jak czyścić pościel. Starajmy się unikać wszelkiego rodzaju proszków do prania, ponieważ mają one bardzo negatywny na delikatność pościeli. Najlepszym rozwiązaniem są płyny do prania, ponieważ nie osiadają się one jak proszki na tkaninie, powodując, że jest ona nieprzyjemna w dotyku. Jeśli chcemy prać pościel, to powinniśmy pamiętać o tym, zęby rozpinać wszelkiego rodzaju guziki itp. Jeśli zostajemy guziki zapięte podczas prania, to poprzez ciągły ruch podczas prania pościel może się potargać, czego na pewno nie chcemy. Niezależnie od tego, jak bardzo pościel jest zabrudzona, nie powinniśmy jej prać w zbyt wysokiej temperaturze. Jeśli będziemy prać pościel w zbyt wysokiej temperaturze, to tkanina zacznie się niszczyć, przez co będzie ona bardziej narażona na uszkodzenia, dlatego w wypadku poważniejszych plam, musimy znaleźć inne rozwiązanie co do ich prania. Warto jest też prać pościel oddzielnie, ponieważ może być ona bardzo delikatna i pranie z innymi przedmiotami może okazać się dla niej niekoniecznie dobra. Skoro już wiemy jak czyścić pościel, to przejdźmy do tego, jak ja suszyć. Bardzo ważne jest, żeby nie zostawiać pościeli na słońcu zbyt długo, ponieważ jej kolory mogą przez to wyblaknąć. Bardzo dobrze jest wystawiać ją na wiatr, który będzie ją powoli, ale skutecznie suszył. Jeśli martwimy się o roztocza, to np. takie prześcieradło z gumką 160×200 możemy wystawić na mróz, po to, żeby wszelkie roztocza wymarły.

Prześcieradło z gumką 160×200 – na co zwracać uwagę podczas prania dużych prześcieradeł?

Duże prześcieradła (zwłaszcza te z gumką) mają tendencję do tego, żeby się rozciągać. Bardzo ważne jest w tym wypadku, żeby bardzo delikatnie obchodzić się z tym, jak takie prześcieradła pierzemy. Starajmy się zawsze bardzo delikatnie rozkładać takie prześcieradło z gumką 160×200, ponieważ bardzo łatwo je zniszczyć. Unikajmy także zbyt częstego prania w pralce, ponieważ możemy w ten sposób zniszczyć gumkę, przez co prześcieradło będzie źle przylegać do łóżka. Starajmy się jeszcze pamiętać o tym, że duże prześcieradła nie powinny być na siłę rozciągane, więc jeśli takie prześcieradło okazuje się jednak za małe do naszego łóżka, to nie powinniśmy na siłę go rozciągać, tylko kupmy po prostu większe.