DomModa

Jak prać ubranka i kocyki dla niemowląt?

0
Jak prać ubranka i kocyki dla niemowląt?

Ubranka dla dzieci powstają z tkanin wytrzymałych, ale jednocześnie delikatnych, dzięki czemu kolory nie blakną w trakcie licznych prań. Mogą służyć przez wiele miesięcy pod warunkiem, że są właściwie pielęgnowane. Zapoznamy się dzisiaj ze sposobami prania ubranek oraz kocyków dla dzieci.

Pranie ubranek dla niemowląt – krok po kroku

Zdecydowana większość ubranek dla dzieci powstaje z bawełny. To bezpieczny, hiperalergiczny oraz delikatny w dotyku materiał, który doskonale nadaje się dla najmłodszych członków rodziny. Ubrania można prać w pralce, gdyż nie kurczą się, nie zmieniają swojego kształtu oraz nie tracą kolorów. W tym miejscu warto zaznaczyć, że zakupione w sklepie ubranka mogą wydawać się czyste, ale trzeba je wyprać przed włożeniem do szafy, gdyż są przechowywane w zakurzonych magazynach, przewożone z miejsca na miejsce i dotykane przez wiele osób.

Pranie ma na celu usunięcie zanieczyszczeń stanowiących potencjalne zagrożenie dla młodego organizmu, pozwala także uniknąć podrażnień skóry. Jeśli ubranka zostały odziedziczone „w spadku” po starszym rodzeństwie, kuzynostwie czy znajomych, wszystko trzeba dokładnie wyprać. Chodzi również o delikatne kocyki dla niemowląt, poszewki, prześcieradła i wszystkie inne materiałowe rzeczy. W przeciwnym wypadku stają się siedliskiem roztoczy oraz bakterii, które generują różne choroby.

Ubrania dla noworodków należy prać w temperaturze 90 stopni C, aby usunąć wszystkie bakterie i grzyby. Jednak po upływie 6,8 tygodni można zredukować do 60 stopni, a później do 40.Tak wysokie temperatury wytrzymają tylko wytrzymałe materiały, czyli bambus oraz bawełna.

W tym miejscu warto pokrótce wspomnieć o moczeniu ubranek, które jest bardzo przydatne bez względu na wiek pociechy. Dzieci brudzą się cały czas, a najtrudniejsze zabrudzenia należy potraktować gorącą wodą i proszkiem na godzinę przed włączeniem pełnego cyklu prania. Zabrudzone miejsca zostaną rozmiękczone i w pralce zostaną sprawnie usunięte.

Dobry proszek do prania to podstawa. Powinien jednak nie tylko usuwać zabrudzenia, ale i dbać o wrażliwą skórę malucha. Środki do prania nie mogą zawierać enzymów wywołujących reakcje alergiczne. W pierwszych tygodniach życia lepiej zrezygnować z płynu do płukania, gdyż zawiera zbyt dużo chemicznych dodatków.

Jak prać kocyki dla niemowląt?

Kocyki dla niemowląt wykonane z bambusa są bardzo wytrzymałe, jednak w trakcie prania należy zachować szczególną ostrożność. Przede wszystkim trzeba podążać za instrukcjami dołączonymi przez producenta. Specjaliści raczej odradzają pranie w pralce, najlepiej sprawdza się delikatne czyszczenie ręczne w temperaturze wody 30 stopni C. Nie należy zbyt mocno trzeć i pocierać – w przeciwnym razie można spodziewać się nieestetycznych zmechaceń. Jeśli kocyki dla niemowląt z bambusa są prane w prace, wymagane jest włączenie delikatnego programu na 30 stopniach C oraz wirowanie 800 obrotów/min.

Z kolei kocyki dla niemowląt z bawełny świetnie odprowadzającą wilgoć, a do tego fantastycznie zabezpieczają przed chłodem. Dochodzi do tego również miękkość, naturalność i wygoda. Pranie powinno odbywać się w temperaturze do 40 stopni C, najlepiej na delikatnym programie. Maksymalna liczba obrotów w trakcie prania do 600 obr/min.

Poznaj naturalne metody na obniżenie ciśnienia krwi

Previous article

Jesień to świetny czas na zakup mebli ogrodowych

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Dom