DomPorady

Jak usunąć grzyba ze ścian?

0
Usuwanie wilgoci ze ścian

Wykwity grzybów i pleśni pojawiają się na ścianie jako następstwo nadmiernej wilgoci. Jest to problem nie tylko estetyczny, ale również niosący za sobą poważne konsekwencje zdrowotne. Na szczęście można z tą trudnością walczyć. Jak pozbyć się grzyba oraz na czym polega usuwanie wilgoci ze ścian?

Jak pozbyć się grzyba – usuwanie wilgoci ze ścian

Jednym ze sposobów walki z grzybem jest skorzystanie z usług profesjonalistów. To jedna z najprostszych metod na pozbycie się tego problemu. Specjaliści dokładnie zajmą się sprawą profesjonalnie – rozpoznają rodzaj wykwitu, jak również użyją specjalistycznych środków. Często będą też w stanie określić przyczynę jego powstania na podstawie odpowiednich pomiarów. Rozpoznanie źródła powstawania grzyba to jeden z podstawowych elementów skutecznego przeciwdziałania wykwitom. Warto dodać, iż usługi specjalistycznych firm odgrzybiających dają swoim klientom gwarancję skuteczności.

Skorzystanie z usług fachowców nie jest jednak koniecznością. Samemu także można podjąć skuteczną walkę z zagrzybieniem. Istnieją w zasadzie dwie możliwości na usuwanie wilgoci ze ścian i powstałego na nich grzyba – domowe sposoby oraz środki chemiczne. Trudność zadania jest ściśle związana z tym, w jakim stopniu zagrzybiona jest powierzchnia. Warto również pamiętać, iż środki chemiczne będą w pełni skuteczne dopiero wtedy, gdy zostanie zlikwidowane źródło problemu. W związku z powyższym zamalowanie zainfekowanej powierzchni, niedokładne skucie zagrzybionego obszaru lub nieusunięcie wilgoci ze ścian, nie zlikwidują problemu długofalowo.

Metody walki z grzybem i wilgocią

Jednym ze sposobów walki z grzybem i wilgocią jest zastosowanie preparatów bakteriobójczych. Stosując je, należy postępować według dołączonej instrukcji, która dokładnie określa czas oraz kolejność wykonywanych czynności. Warto również pamiętać o osobistej ochronie – w tym celu należy przygotować odpowiednią odzież, specjalną maskę i okulary. Środki chemiczne bywają bardzo toksyczne, dlatego przed ich zastosowaniem trzeba sprawdzić, czy w pomieszczeniu nie znajduje się żywność, dziecięce zabawki czy domowy pupil (substancje grzybobójcze w wyniku rozpylenia mogą osadzić się na ich powierzchni i zaszkodzić domownikom).

W przypadku gdy grzyb zajął głębsze warstwy ściany, należy zastosować tzw. metodę wgłębną. Opiera się ona o wywiercenie w ścianie otworów o średnicy 10-12 mm, co 10-13 cm w dół pod kątem 30-45 stopni w stosunku do płaszczyzny ściany. W takich wlotach należy umieścić lejki i napełnić je środkiem bakteriobójczym.

Jak uprawiać egzotyczne warzywa w szklarni?

Previous article

Jak dbać o pościel?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Dom