DomPoradyZakupy

Jak wybrać fotel wiszący?

0

Fotel wiszący to doskonały dodatek do ogrodu, gdyż ułatwia relaks i nadaje charakteru. Świetnie prezentuje się na rozłożystym tarasie czy balkonie. Największą popularnością cieszy się fotel nazywany kokon albo klasyczne ławki bujane. Różnią się nie tylko konstrukcją, ale także zastosowanym materiałem. Przekonaj się, który najlepiej wzbogaci Twój ogród.

Fotel wiszący typu kokon

technorattanowy-fotel-wiszacy-spesso-szary

Technorattanowy fotel wiszący Spesso, fot. Orodosfera.pl

Fotele typu kokon prezentują się elegancko i oryginalnie, dlatego sprawdzą się na Twoim tarasie, jeśli pragniesz połączyć wygodę z atrakcyjnym wyglądem. Fotel nie ma żadnych ograniczeń, kiedy chodzi o miejsce, w którym go ustawisz, dlatego świetnie prezentuje się nie tylko na tarasie czy balkonie, ale również pod gołym niebem. Kokon pozwoli Ci stworzyć miejsce do relaksu w otoczeniu drzew i kwiatów. Atrakcyjne propozycje foteli typu kokon możesz znaleźć na ogrodosfera.pl

Do produkcji foteli używany jest metal, technorattan albo drewno. W większości modeli stelaż jest metalowy, odporny na działanie czynników atmosferycznych (pokryty specjalnym lakierem), dzięki czemu przez długi czas nie widać po nim żadnych oznak zużycia. Miękki pokrowiec oraz poduszki podnoszą poziom wygody w trakcie siedzenia. Można je wyciągać, chronić przed deszczem i prać. Fotele kokony są wytrzymałe, mobilne oraz nie ulegają zniszczeniu pod wpływem czynników atmosferycznych, ale ich spore gabaryty mogą utrudniać przechowywanie po zakończeniu sezonu letniego. Nie pozwalają także na huśtanie, służą głównie do siedzenia.

Huśtawka ogrodowa

hustawki_ogrodowe_hustawka_ogrodowa_z_drewna_bali_garden_pointHuśtawka ogrodowa z drewna bali, fot. Orodosfera.pl

Huśtawka ogrodowa to doskonała alternatywa dla foteli bujanych kokon, gdyż pomieszczą o wiele więcej osób. Świetnie sprawdzają się do organizacji przyjęć urodzinowych, grillów czy spotkań ze znajomymi. Ławki bujane prezentuje się znakomicie, a szeroki wybór ułatwia dopasowanie mebli do preferowanego stylu. Meble są eleganckie i przytulne, a do tego dostępne w bardzo korzystnej cenie.

Huśtawki ogrodowe różnią się między sobą zastosowanym materiałem oraz designem. Część propozycji doskonale nadaje się do nowoczesnych ogrodów z charakterem, a inne świetnie komponują się z naturą i wprowadzają uczucie ładu oraz harmonii. Solidne wykonanie sprawia, że z huśtawki to wybór dla dzieci i osób starszych.

Do produkcji mebli wykorzystywane jest drewno, a impregnacja sprawia, że huśtawka jest odporna na działanie czynników zewnętrznych – nie szkodzą mu intensywne promienie słoneczne czy opady deszczu. Inne propozycje powstają z odpornej stali. Łóżka bujane nadają się do relaksu – miękki zagłówek oraz boczne podstawki podnoszą poziom komfortu. Huśtawka z metalu może stać na dworze przez cały rok, nie wymaga przenoszenia w suche miejsce. Większość modeli pomieści ponad 200 kg.

Jak wybrać fotel wiszący?

W trakcie zakupów fotela wiszącego kluczowym parametrem jest jego wygląd, który musi pasować do preferowanego stylu oraz dostępnej powierzchni. Jeśli na tarasie dominuje metal czy technorattan kokon to doskonały wybór. Z kolei huśtawki najlepiej prezentują się wśród naturalnych materiałów, czyli drewna i bambusa, chociaż dostępne są także wytrzymałe huśtawki ze stali. Poduszki i pokrowce także muszą współgrać z dodatkami na tarasie czy w ogrodzie. Biel prezentuje się bardzo atrakcyjnie, ale jest niepraktyczna.

Trzeba wziąć pod uwagę liczbę osób, która będzie korzystać fotela. Kokon pomieści jednego użytkownika, a huśtawka nawet czterech.

Nowoczesne dachówki ceramiczne, to nie to samo co kiedyś

Previous article

Inwestowanie w kryptowaluty: czynniki wpływające na ogromną zmienność cen

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Dom