PodróżeZdrowie

Jak zadbać o skórę atopową po wakacjach?

0

Jak zadbać o skórę atopową po lecie?

Czas wakacji już za nami. Powoli czujemy na sobie powiew jesieni. Poranki i wieczory są chłodniejsze, a dni coraz krótsze. To czas nie tylko na porządkowanie szafy i odkurzanie płaszczy i swetrów, lecz także na regenerację skóry po letnich upałach.

Szczególną troską swoją skórę powinny objąć osoby z atopią. To schorzenie powoduje zwiększoną wrażliwość skóry na różne czynniki, zwłaszcza zewnętrzne. Po wakacjach skóra zazwyczaj jest podrażniona od nadmiernego nasłonecznienia, kąpieli w morzu czy jeziorze, a także od potu. Przesuszenie, zaczerwienienia czy nawet obrzęki stają się niemałym utrapieniem. Należy zatem ze szczególną troską zadbać o skórę, po tak trudnym dla niej czasie.

Z pomocą w łagodzeniu podrażnień przychodzą nam różnego rodzaju środki nawilżające. Najlepiej sprawdzają się emolienty w postaci kremów i balsamów. Są to produkty specjalistyczne, przeznaczone do pielęgnacji skóry z atopią. Posiadają znacznie więcej substancji nawilżających niż drogeryjne balsamy oraz nie zawierają konserwantów i substancji zapachowych, które mogłyby zwiększać podrażnienie. W odpowiedzi na potrzeby klientów producenci rozszerzają coraz bardziej ofertę, dzięki czemu możemy już zakupić również szampony, żele do kąpieli czy pod prysznic, a także kremy do rąk z przeznaczaniem do skóry atopowej.

Konieczne jest regularne stosowanie preparatów nawilżających. Należy nasmarować skórę po każdym myciu i ewentualnie, w zależności od potrzeb, uzupełniać jeszcze w ciągu dnia tak, aby nie doprowadzić do przesuszenia i zaczerwienienia.

Równie ważny jak właściwy dobór kosmetyków, jest odpowiedni strój. W okresie przejściowym, gdy poranki i wieczory są chłodne, ale w ciągu dnia jeszcze bywa bardzo ciepło, warto ubierać się „na cebulkę”, aby w każdej chwili mieć możliwość zdjąć lub założyć jedną warstwę odzieży. Przegrzanie lub wychłodzenie skóry sprzyja zaostrzeniu zmian atopowych.

W przypadku znacznego zaostrzenia zmian konieczna jest wizyta u lekarza dermatologa, który może, w przypadku stanów zapalnych, zalecić terapię farmakologiczną. Warto o to zadbać aby polska złota jesień była dla nas przyjemnym czasem.

Jak przygotować dziecko do wizyty u lekarza?

Previous article

10 najczęstszych kłamstw klientów

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Podróże