Jakie książki czytają Polacy?

Gusta czytelnicze są kwestią indywidualną, ale podobnie jak w każdym kraju również w Polsce można zaobserwować pewne tendencje. Wysoko na liście plasują się bestsellery i literatura gatunkowa. Jakie jeszcze książki cieszą się dużą popularnością w naszym kraju?

Jakie książki są na topie?

Podobnie, jak w każdej dziedzinie również literatura od czasu do czasu publikuje listę bestsellerów. Książki znanych autorów i tytuły nagłaśniane przez media są tymi pozycjami, po które Polacy sięgają najchętniej. Literatura obyczajowa, która przedstawia bohaterów uwikłanych w zaskakujące perypetie życiowe wciąż, poszerza grono swoich odbiorców. Na liście ulubionych gatunków Polacy wymieniają również kryminały i thrillery. W tej kategorii dużą popularnością cieszy się literatura skandynawska, choć chętnie sięgamy po młodych debiutantów rodzimego rynku. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się książki motywacyjne. Czy to jedynie chwilowa moda, czy odpowiedź na faktyczny popyt? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, jednak pewne jest, że zakup książek motywacyjnych wciąż wzrasta.

Książki motywacyjne– czyli jakie?

Wiele osób ma problem ze zdefiniowaniem, czym tak naprawdę są książki motywacyjne. Wiele osób mylnie zawęża je do literatury psychologicznej, które jest bardzo ogólnym ujęciem tematu. Książki motywacyjne mogą to być zarówno biografie wielkich i wpływowych osób, jak i opowieści powstałe na podstawie case study. Ten rodzaj literatur, jak wskazuje nazwa nie tylko, ma motywować do działania, ułatwiać podjęcie decyzji, ale również inspirować. Zadaniem książek motywacyjnych jest rozbudzanie chęci do działania, dlatego często obrazują życie znanych ludzi.

Książki motywacyjne-czemu warto po nie sięgnąć?

Główną pobudką dla czytelników tego rodzaju literatury jest chęć samorozwoju, a często jest ona priorytetem. Książki motywacyjne to uniwersalna propozycja, dzięki której każdy znajdzie coś dla siebie. Jest to książka łatwa w odbiorze, która oddziaływuje na emocje, dzięki czemu niejednokrotnie czytelnicy twierdzą, że dokonała się w nich wewnętrzna przemiana. Czy to sprawdzi się również w naszym przypadku? Nie pozostaje nic innego, jak samemu sięgnąć po książkę motywacyjną!