ModaRóżności

Jakie znasz rodzaje tkanin?

0

To, jakie znasz rodzaje tkanin, zależy przede wszystkim od tego, jak bardzo zwracasz uwagę na to, co nosisz. Jeśli dla Ciebie ma znaczenie tylko to, czy ubranie prześwituje czy też nie lub czy gryzie, to wówczas zapewne nie będziesz ekspertem w dziedzinie materiałów. To wszystko jednak może się zmienić, jeśli zapoznasz się z poniższą listą, która pomoże Ci stać się bardziej świadomym konsumentem, jeśli chodzi o wybór odpowiednich materiałów.

Jakie znasz rodzaje tkanin – włókna naturalne

Niestety spora część społeczeństwa w tej dziedzinie wymieniłaby tylko bawełnę lub dzianiny dresowe. Ewentualnie osoby, które śledzą obecne trendy, słyszałyby także coś o lnie. Wśród materiałów, z których tworzy się tkaniny naturalne, możemy jednak wyróżnić wiele dużo bardziej różnorodnych produktów. Są to między innymi konopie, pokrzywa oraz juta, które schną dużo szybciej niż bawełna, choć nieco bardziej się mną. W tej kategorii warto wspomnieć także o tkaninach naturalnych pochodzenia zwierzęcego takich jak wełna owcza i merynosowa, moher z kozy, kaszmir, wełna wielbłądzia, alpaka oraz jedwab. Są to materiały z wyższej półki, do których zazwyczaj mają dostęp klienci premium. Obecnie trwają także badania i modyfikacje nad filamentami pajęczymi, z których w przyszłości mają być wykonane elastyczne i wytrzymałe produkty.

Włókna chemiczne – co oprócz poliestru?

Jeśli ktoś zapytałby statystycznego człowieka na ulicy: „Jakie znasz rodzaje tkanin chemicznych?”, ten najprawdopodobniej odpowiedziałby, że poliester. Jest to prawda, choć bardzo okrojona. Wśród włókien chemicznych możemy bowiem wyróżnić wiele innych produktów. Jest to na przykład wiskoza, która niejednokrotnie stawiana jest obok bawełny, jeśli chodzi o jakość i wygodę użytkowania. Tkaniny pozyskiwane w sposób chemiczny to także te, które wykonane są z poliamidu, akrylu, czy elastanu. Te jednak niejednokrotnie unikane są przez wielu bardziej świadomych konsumentów, bo choć są tanie w produkcji i stosunkowo bardzo wytrzymałe, to niestety u wielu osób powodują dyskomfort noszenia.

Skorzystaj z porady prawnej – nie bój się

Previous article

Dobry i zły cholesterol

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Moda