Jesteś studentem i chcesz dorobić? Podpowiadamy, co możesz zrobić

Zazwyczaj osoby studiujące dziennie są w dużej mierze utrzymywane przez rodziców. Mimo to wielu studentów chce zarobić przynajmniej na część wydatków. Problemem jest jednak pogodzenie pracy zarobkowej z zajęciami na uczelni. W takiej sytuacji pomóc może agencja pracy tymczasowej, a także ogłoszenia na portalach społecznościowych.

Gdzie szukać pracy podczas studiów?

Pogodzenie pracy z grafikiem zajęć na uczelni to najczęściej nie lada wyzwanie. Z tego względu studenci często decydują się na pracę tymczasową, dorywczą. Zazwyczaj chodzi np. o rozdawanie ulotek czy promowanie produktów na eventach, studenci chętnie zgłaszają się także do inwentaryzacji i prostych prac, które można wykonać w kilka godzin, np. do przeprowadzania ankiet. Gdzie szukać takich prac? Możliwości jest kilka. Studenci najczęściej szukają ogłoszeń w mediach społecznościowych, niejako „przy okazji” zwykłej aktywności. Z pomocą może przyjść także agencja pracy tymczasowej.

Praca dorywcza oferowana w mediach społecznościowych

Na niektórych portalach społecznościowych bez problemu znajdziemy oferty pracy dorywczej – i to w najróżniejszych obszarach. Ogłoszenia zamieszczają zarówno rekruterzy jak i osoby, które potrzebują kogoś do wykonania konkretnej czynności. Często ogłoszenia tego rodzaju są zamieszczane na lokalnych grupach, nierzadko także w grupach dla studentów z konkretnej miejscowości. Zaletą poszukiwania pracy dorywczej w ten sposób jest możliwość szybkiego i bezpośredniego skontaktowania się z ogłaszającym.

Agencja pracy tymczasowej – jak łatwo znaleźć pracę?

Agencja pracy tymczasowej pomaga znaleźć pracę osobom, które nie są w pełni dyspozycyjne- a zatem przede wszystkim studentom czy osobom, które poszukują jedynie dorywczych prac. Po określeniu, co nas interesuje, agencja pracy tymczasowej telefonicznie lub za pomocą e-mail wysyła nam oferty pracy dorywczej lub tymczasowej (czyli np. w ramach zastępstwa). To niezwykle wygodne, ponieważ student nie musi tracić już dodatkowego czasu na samodzielne szukanie ofert.