UrodaZdrowie

Masażery – do twarzy, stóp, oczu – co warto o nich wiedzieć?

0

Zmęczenie, wyczerpanie, ból powodowany napięciem ciała i mięśni to dolegliwości dzisiejszej cywilizacji. W przeciwdziałaniu negatywnym skutkom codziennego stresu z pomocą mogą przyjść specjalistyczne masażery, które rozluźniają mięśnie i redukują niepokoje dnia codziennego. Możemy nimi wymasować każdy kawałek naszego ciała.

Jaki masażer wybrać?

Na rynku dostępnych jest mnóstwo masażerów. Klient może dobrać sobie odpowiedni wzór, kolor, a nawet formę urządzenia. Dostępne są masażery elektryczne, świetlne, drewniane, kamienne lub manualne. Urządzenie, które wybierzemy, powinno przede wszystkim odpowiadać naszym potrzebom. Jeżeli potrzebujemy poprawy jakości naszej skóry twarzy, odpowiedni będzie masażer w kamieniu. Redukcję cellulitu i wiotkiej skóry zapewni rolujące, drewniane urządzenie w formie wałka. Masażery w formie kulki odpowiednie będą dla osób uprawiających sport lub potrzebujących delikatnej rehabilitacji.

Dlaczego potrzebujemy masażera do twarzy?

Masażer do twarzy to jeden z największych hitów ostatnich lat. Popularne są wałeczki jadeitowe, które poprawiają krążenie krwi i zmniejszają obrzęk twarzy. Można nimi wmasować olejek lub serum, co zwiększa wchłanianie produktu, a jednocześnie działa odprężająco. Na rynku dostępne są również wałeczki wykonane z miedzi, które działają antybakteryjnie. Nadają się przede wszystkim dla osób z cerą dojrzałą. Masażery w formie kamienia GuaSha posiadają już bardzo długą tradycję ze względu na swoje mocne i konkretne działanie. Ze względu na mocny nacisk nie są polecane dla osób z cerą naczynkową. Codzienne stosowanie masażera pozwala zmniejszyć opuchliznę twarzy i zatrzymać procesy starzenia. Ich ujędrniające działanie pokochały gwiazdy. Fantastycznie dotleniają skórę, pobudzają krążenie i wyostrzają rysy twarzy.

Jakie są rodzaje masażerów do oczu?

Skóra pod oczami to jedno z najdelikatniejszych miejsc na ciele. Wymaga ona szczególnej troski i uwagi. Czasem specjalistyczne kremy nie pomagają w likwidacji obrzęków czy pierwszych oznak starzenia. Wtedy pomocny może okazać się odpowiednio dobrany masażer do oczu. Pulsacyjne masażery do oczu imitują oklepywanie skóry opuszkami palców, co pobudza przepływ krwi i redukuje opuchliznę oraz cienie. Dostępne są również urządzenia w formie okularów, które odpowiednio dobranym impulsem świetlnym masują nie tylko skórę pod oczami, ale również mięśnie oczu. Ich działanie może być kojące dla zmęczonych, suchych i przekrwionych gałek ocznych.

Jakie są rodzaje masażerów do stóp?

Masażery do stóp to popularne urządzenia, które redukują napięcia dolnych partii ciała. Najpopularniejsze są te używane w salonach kosmetycznych, do których wlewamy wodę i wkładamy stopy. Zmiękczają one skórę stóp i pięt, pozwalają na łatwiejsze pozbycie się starego naskórka oraz działają relaksująco. Zmniejsza uczucie napięcia nerwowego, dzięki stymulacji zakończeń nerwowych znajdujących się w stopach. Pozwala na odprężenie po całodniowym chodzeniu w obuwiu.

Jak dbać o kuchnię indukcyjną?

Previous article

Witamina młodości – czy istnieje substancja wydłużająca życie?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Uroda