PodróżeRóżności

Nocowanie pod chmurką – czego potrzebujesz?

0

Wybierając się w podróż kamperem, bądź na wakacje pod namiot, trzeba pamiętać o wielu, ważnych rzeczach, które mogą okazać się niezbędne. Sprawdź, czy posiadasz wszystkie akcesoria kempingowe.

Podstawowe przedmioty

Przede wszystkim, musisz zaopatrzyć się w kilka niezbędników, bez których może być ci trudno wypoczywać. Nawet jeśli chcesz zrobić sobie przerwę od internetu i elektroniki, nie rezygnuj z agregatu prądotwórczego, bo dzięki niemu można korzystać z czajnika elektrycznego, lodówki i kuchenki turystycznej czy ładowarkę do telefonu. Nie musisz przecież korzystać ze swojego smartphone’a, ale warto go mieć, w razie potrzeby wezwania pomocy, pamiętaj o tym! Inne potrzebne rzeczy to: scyzoryk wielofunkcyjny, zapałki, latarka, przedłużacz, apteczka (sprawdź, czy masz w niej wszystko! Plastry, bandaże, wodę utlenioną, nożyczki; warto zaopatrzyć się także w tabletki przeciwbólowe i coś przeciwko komarom), namiot, śpiwór, poduszki, koc, garnki, sztućce, szklanki i kubki z nietłukącego się tworzywa.

Akcesoria kempingowe

Bez tych przedmiotów co prawda możemy się obyć, ale posiadanie tych akcesoriów kempingowych na pewno ułatwi nam życie i z pewnością pomoże zaoszczędzić pieniądze. Można zabrać ze sobą lodówkę turystyczną, do której można schować wcześniej zakupioną żywność, która bez niej z pewnością prędzej by się zepsuła i moglibyśmy wziąć jej mniej. Do lodówki powinno też dobrać się kuchenkę turystyczną, żeby móc przygotowywać pełnowartościowe posiłki (dzięki temu nie będziemy musieli jadać w restauracjach, barach, czy knajpach, bo nie zawsze będą po drodze). Ze wszystkich akcesoriów kempingowych dostępnych na rynku, warto wybrać składany prysznic – możemy wtedy w pełni się odświeżyć, jeśli mamy dostęp do bieżącej wody. Nie zaszkodzi też zabrać ze sobą materaca i pompki do niego, jeśli planujemy spać w namiocie.

Prowiant na kemping

Wybierając się na kemping, wskazane będzie zaopatrzenie się w suchy prowiant, taki jak makaron i ryż oraz sosy w torebkach, itd. Gotowe dania sprawią, że zaoszczędzimy czas na gotowaniu i wykorzystamy go na zwiedzanie. Miłe będzie także zabranie ze sobą małego grilla, żeby móc choć raz zjeść grillowane kiełbaski.

Idealne materiały na ubranka dla dzieci

Previous article

Czy warto inwestować w rozwój osobisty?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Podróże