Skorzystaj z porady prawnej – nie bój się

Rzeczy, z których nie korzystamy, często budzą w nas pewien opór. Boimy się efektu, porażki, niezadowolenia, zmarnowania czasu. Przez te obawy pozbawiamy się pewnych udogodnień w życiu. Z jakich przyczyn ludzie rezygnują bądź odwlekają wizytę u prawnika?

Koszt

Prawnik to bardzo dobrze opłacany zawód. Często odwlekamy wizytę u prawnika sądząc, że kosztuje to bardzo dużo pieniędzy. Próbujemy się ratować wiadomościami z Internetu bądź od znajomych, co jest tylko stratą czasu. Często jednak korzyści z takiej porady są niewspółmiernie większe niż sam koszt usługi. Ponadto w Polsce można skorzystać z darmowej porady prawnej. Nie obejmuje ona reprezentowania przez adwokata w sądzie, ale można otrzymać wiele cennych wskazówek.

Porażka

Podejmując decyzję o dociekaniu swoich praw w sądzie, najbardziej boimy się porażki i wtedy odpuszczamy. W takiej sytuacji jesteśmy stratni np. o kwotę, o którą toczy się spór, a winny pozostaje bezkarny. Warto jednak podjąć ryzyko, jeżeli jesteśmy przekonani o swojej racji. W każdej sprawie sądowej pomocny będzie doświadczony prawnik.

Czas

Wchodząc na drogę sądową, musimy poświęcić sporo czasu na załatwienie formalności, spotkania z adwokatem, sprawy sądowe. Wiąże się to nie tylko z czasem, ale także z kosztami, stresem. Często boimy się, że przegramy sprawę i poniesiemy tylko straty.

Odpowiedni fachowiec

Niektórzy ludzie nie decydują się na pomoc prawnika, gdyż boją się trafić na kogoś, kto nie jest najlepszy w swojej pracy. Jak w każdym zawodzie wśród prawników, radców prawnych czy adwokatów znajdą się świetni specjaliści i ci trochę gorsi. Warto po wpisaniu w wyszukiwarkę  np. „kancelaria radców prawnych Łódź” poszukać również opinii o tym miejscu i osobach w nim pracujących.

Pierwsza porada prawna nie zobowiązuje do niczego. Mając problemy prawne należy chociaż raz skonsultować się z fachowcem i omówić możliwe rozwiązania. Nie musimy nawiązywać stałej współpracy i nie oznacza to, że dany prawnik musi reprezentować nas w sądzie. Dzięki poradzie zyskamy wiele cennych informacji, które pomogą uniknąć poważnych problemów prawnych bądź straty pieniędzy.