Wszystko, co trzeba wiedzieć o blachodachówce modułowej

Blacha modułowa to jedno z dostępnych pokryć dachowych oferowanych w postaci stosunkowo małych arkuszy w różnych wymiarach. Niewątpliwą zaletą jest bezproblemowa instalacja, gdyż dekarz nie ma obowiązku rozkładania każdego arkusza i dopasowywania go. Nie ma żadnych problemów z docinaniem i układaniem.

Blacha modułowa – kiedy warto ją wybrać?

Blacha modułowa jest mała, prosta w użyciu, a sam sposób jej transportu nie dostarcza większych problemów. To materiał lubiany zarówno przez inwestorów, jak i dekarzy. Niewielka waga tego modelu sprawia, że można ją wykorzystać we wszystkich miejscach, gdzie zarówno dachówka ceramiczna, jak i betonowa okazałyby się za ciężkie. To wybór idealny do skomplikowanych konstrukcji wielospadowych, gdyż nie sprawiają zbyt dużych trudności w trakcie dopasowania. Blacha modułowa świetnie się sprawdza dla wszystkich osób, które budują domy w pobliżu lasu. W taki sposób unikają trwałego zniszczenia dachu przez mocno brudzące pyłki drzew. Nawet jeżeli pyłki opadną, z blachy modułowej można je szybko wyczyścić. To model atrakcyjny pod względem wizualnym, na uwagę zwraca także jego wytrzymałość. Po zamontowaniu nie widać żadnych łączeń, a całość prezentuje się znakomicie i przyciąga wzrok.

Wady i zalety blachy modułowej

Blachodachówka modułowa świetnie sprawdza się w wielu rodzajach dachów, gdyż jest określona jako produkt uniwersalny. Na uwagę zasługuje atrakcyjny wygląd, dostępne są różnorodne kolory, a jakość pokrycia jest adekwatna do ceny. To rozwiązanie dedykowane dla tradycyjnego oraz nowoczesnego budownictwa.

Zalety blachy modułowej:

– brak problemów z dostępnością,

– korzystna cena, a efekt podobny do dachówek ceramicznych, które są znacznie droższe,

– nadaje się na skomplikowane, wielospadowe dachy,

– szybki montaż,

– model w pełni ekonomiczny, brak odpadów,

– różne kolory.

Wady tego modelu:

– nie można stosować dla dachów o nachyleniu mniejszym niż 14o,

– słaba izolacja akustyczna, czyli wymagane jest dodatkowe wygłuszenie sufitu.

Jak widać, korzyści związanych wyborem tego rodzaju pokrycia jest znacznie więcej niż ewentualnych wad. To doskonały i estetyczny wybór dostępny w bardzo korzystnej cenie.