DzieciRodzinaRóżności

Zarządzanie – studia z przyszłością?

0

Poszukiwanie idealnego kierunku studiów bywa trudne. Dlatego też wiele osób decyduje się na wybór tych, które aktualnie cieszą się sporą popularnością. Jednym z nich jest z całą pewnością zarządzanie. Studia te wydają się zapewniać dobry start na rynku pracy. Czy jednak tak jest w istocie? Czego uczą? Jaką pracę możemy podjąć po ich ukończeniu? Czy rzeczywiście jest to przyszłościowy kierunek? Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania.

Co warto wiedzieć o studiach zarządzania?

Wiele osób mylnie interpretuje studia zarządzania jako kierunek, który przygotowuje wyłącznie do sprawowania kierowniczego stanowiska. Osoby te najczęściej kwitują wówczas, że firmy nie mogą mieć samych szefów, a więc znalezienie zatrudnienia po ukończeniu tego kierunku może być problematyczne.

Nic bardziej mylnego. Zarządzanie to interdyscyplinarne studia, które pozwalają zdobyć nam wiedzę z zakresu zarządzania finansami, zasobami ludzkimi czy projektami, ale również kultury organizacyjnej, analiz ekonomicznych czy marketingu. Absolwenci zarządzania z powodzeniem mogą więc realizować się na wielu stanowiskach w firmie. Co więcej, warto przypomnieć również o tym, że studia te mają wiele specjalizacji, dzięki którym możemy wybrać tę, która najbardziej do nas pasuje. Wśród nich wymienić należy przede wszystkim:

  • zarządzanie przedsiębiorstwem,
  • zarządzanie finansami,
  • zarządzanie zasobami ludzkimi.

Oraz wiele innych interesujących dziedzin, dających spore możliwości rozwoju zawodowego.

Dla kogo zarządzanie będzie dobrym wyborem?

Jak każdy kierunek studiów, tak również zarządzanie wymaga od osoby, która je wybierze, pewnych cech i kompetencji. Tutaj z pewnością sprawdzą się osoby otwarte, kontaktowe i pewne siebie, które nie będą bały się późniejszej odpowiedzialności, czy konieczności podejmowania nierzadko trudnych decyzji.

To kierunek, na którym znajdziemy zagadnienia z wielu różnych dziedzin wiedzy, dlatego też zdecydowanie polecany jest osobom, które nie mają problemu z nauką – niezależnie czego dotyczy materiał, który mają opanować. Nie są to ani studia wyłącznie dla humanistów, ani dla osób o typowo ścisłych umysłach – po tych studiach czeka nas praca zarówno z twardymi danymi, jak i z ludźmi.

Perspektywy zawodowe po ukończeniu zarządzania

Ukończenie zarządzania daje sporo możliwości zawodowych. Osoby, które uzyskały dyplom, często znajdują zatrudnienie jako managerowie, zajmują się analizami, controlingiem, pracują w administracji publicznej i samorządowej, nierzadko zakładają również własną działalność. Co więcej, mogą pracować w różnych branżach zgodnych ze swoimi zainteresowaniami czy upodobaniami. Ekspert w dziedzinie zarządzania niezbędny jest bowiem w każdej firmie.

Podsumowując, nikogo nie powinna dziwić niesłabnąca popularność kierunku, jakim jest zarządzanie. Studia te dość dobrze przygotowują do pracy zawodowej, nie tylko w kadrze zarządzającej przedsiębiorstwem (choć oczywiście dają szansę na zdobycie takiej pozycji). Zapotrzebowanie na specjalistów, którzy potrafią planować, analizować, podejmować decyzje oraz pomagać innym w wykonywaniu swoich obowiązków zawsze będzie duże. Ukończenie zarządzania daje nam więc sporo możliwości zatrudnienia – zarówno w korporacjach, jak i mniejszych przedsiębiorstwach.

5 sposobów, aby zatrzymać klienta na Twojej stronie internetowej

Previous article

Jak dobrze umyć samochód, by lśnił czystością?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Dzieci