GotowanieRodzinaRóżnościZakupyZdrowie

Dlaczego warto karmić dziecko kaszką?

0

Jednym z niezbędnych dla prawidłowego rozwoju dziecka produktów spożywczych jest kasza. Z dodatkiem owoców, bezmleczna czy manna – wybór jest ogromny i w dużej mierze zależy wyłącznie od rodziców. Dlaczego wprowadzanie do diety dziecka kasz jest tak istotne? W jakim momencie poszerzać dietę malucha?

Na czym polega dobrze zbilansowana dieta malucha?

Dla każdego rodzica zdrowie dziecka jest najważniejsze. Dlatego też tak wielką uwagę poświęca się przygotowaniu właściwie zbilansowanej diety, dzięki której pociecha może czuć się dobrze i zdrowo rosnąć. Mało jednak który „świeżo upieczony rodzic” wie, czym właściwie jest prawidłowa dieta i na co należy zwrócić szczególną uwagę przy jej tworzeniu. Przede wszystkim, decydując się na wprowadzanie innych (poza mlekiem matki czy tym modyfikowanym) produktów spożywczych należy brać pod uwagę wiek malucha oraz reakcje na poszczególne pokarmy. Dlatego też, zwłaszcza w pierwszych miesiącach proces ten rozpoczyna się od bardzo delikatnych i lekko strawnych posiłków. Jednym z nich jest właśnie kaszka bezmleczna, czy też ta bazująca na mleku modyfikowanym.

Zalety spożywania różnego rodzaju kasz

Przede wszystkim kasza należy do bardzo sycących, a jednocześnie lekkostrawnych posiłków opartych na zbożach. Jej naturalne właściwości to duża ilość niezbędnych węglowodanów złożonych, które uwalniane stopniowo przez cały dzień, zapewniają maluchowi odpowiednią dawkę energii na długo. Ponadto produkt tego rodzaju obfituje w witaminę B, która jak pokazują współczesne badania, ma niezwykle korzystny wpływ na rozwój i funkcjonowanie układu nerwowego człowieka. Ponadto, wiele z gotowych, specjalnie przygotowanych dla dzieci produktów zawiera w sobie liczne witaminy, wapń czy żelazo, a niekiedy nawet specjalne probiotyki, pozwalające na zachowanie pełni zdrowia i jeszcze lepszego samopoczucia. Należy bowiem pamiętać, iż w początkowym okresie dziecka, jego układ pokarmowy nie jest jeszcze przyzwyczajony do pokarmów, jak i u dorosłego człowieka, dlatego stosowanie gładkiej w konsystencji i niezwykle smacznej kaszki, pozwala na jego stopniowe przyzwyczajanie się do stałych pokarmów.

Kaszka bezmleczna na śniadanie, obiad czy kolację?

Wielu rodziców zastanawia się, czy gotowa kaszka bezmleczna nadaje się na śniadanie, czy też późniejszy posiłek. Tymczasem odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Tego rodzaju potrawa może być podawana bez względu na porę dnia, jest bowiem na tyle lekkostrawna, że nawet nakarmienie nią malucha przed snem, nie zaburza jego funkcjonowania. Zgodnie z zaleceniami stworzonymi przez Instytut Matki i Dziecka kaszka bezmleczna, jak i ta na mleku modyfikowanym nie powinna być wprowadzona do diety dziecka wcześniej, niż po ukończeniu czwartego miesiąca życia. Warto pamiętać, iż produkty bezmleczne, oparte na zbożach czy ryżu dedykowane są głównie dzieciom karmionym mlekiem matki. Najczęściej należy je rozrobić z mlekiem matki bądź tym modyfikowanym. Oczywiście można do nich dołączyć owoce, jednak dopiero po określonym wieku dziecka.

Ogród zimowy na tarasie – co to takiego?

Previous article

Gdzie osoby niepełnosprawne spotykają się z trudnościami?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Gotowanie